top of page

0216 489 28 58 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

KALKAN TANDIRIN İDDİALI ADRESİ CALIPSO FISH GOURMET

Ziya Kaçar ve Veli Şahin, özellikle deniz ürünleri konusunda işin tüm safhalarında yer alarak tecrübe kazanan iki önemli isim. Kaçar ve Şahin, uzun yıllara dayanan tecrübelerini 2014 yılı itibarıyla Calipso Fish’te birleştiriyor ve eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapıyorlar. Calipso Fish’i ve özel lezzetlerini Ziya Kaçar ve Veli Şahin’den dinliyoruz.

 

Uzun yıllar boyunca edindikleri tecrübeleri birleştirerek sektörde kalıcı ve yenilikçi bir marka yaratmaya karar vererek Calipso Fish için ilk adımı atan Ziya Kaçar ve Veli Şahin, kuruluş hikayelerini şöyle anlatıyor: “Burada bizim için en önemli olan konu yıllar boyunca bizleri ailelerinden bir parça olarak gören misafirlerimizin beklentilerini ve hayallerini gerçekleştirebileceğimiz kendi mekanımızı oluşturmaktı. Bu hedef doğrultusunda 2014 yılının Ekim ayında Calipso Fish’i kurarak 2015 yılının ocak ayında misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Hedefimiz olan farkındalık yaratan sürdürülebilir lezzetler, kaliteli servis, misafirlerimizin konfor beklentisini Ege mutfağı konsepti ile birleştirerek hem şehrin kalbinde hem de yeşillikler ve ada manzarası eşliğinde dingin ve özgün bir mekân yaratmaya çalıştık.”

 

“Mutfak ekibimiz uzun yıllardır beraber çalıştığımız arkadaşlardan oluşuyor”

 

Uzun yıllar birlikte çalışan bir ekibin mutfakta büyük avantajlar sağladığını söyleyen Kaçar, “Ege mutfağının taze ve lezzetli ürünlerini ekibimizin yaratıcılığı ile beraber geliştirerek özgün ürünler yarattık. Menümüz yenilikçi ve sürdürülebilir bir anlayışla bu ekip çalışmasının eseri olarak öncelikle her ürün bizzat kendi tadımımızla test edildikten sonra oluşturuluyor. Mutfak ekibinin tecrübesi yanında aldığımız tüm ürünler fiyattan bağımsız lezzet, tazelik ve devamlılık açısından titizlikle bizzat tarafımızdan seçilerek mutfağımıza girebilir. Menümüz al a carte, set menü, çocuk menüsü, tadım menüsü olmak üzere farklı seçeneklere göre hazırlanıyor, mevsimsel faktörler dikkate alınarak seçimler ekibimizle beraber mutlaka misafir değerlendirmeleri dikkate alınarak yapılıyor.”

 

“Alamet-i farikamız; balık köftesi, atom, karidesli mantı, lezzet topu, levrek külbastı ve tabii ki kalkan tandır”

 

Şahin ise menü ile ilgili olarak şu bilgileri paylaşıyor: “Geniş menümüzde birçok önemli lezzetler bulunuyor. Ege otları, meze çeşitleri, ara sıcaklar, balık spesiyalleri ve daha çeşitli lezzetlerimizi misafirlerimize sunuyoruz.” Misafirlerinin görüşlerini önemsediklerini dile getiren Şahin, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Menümüz hep daha iyiyi ortaya koymak için geliştirdiğimiz seçeneklerden oluşuyor. Ancak alamet-i farikamız; balık köftesi, atom, karidesli mantı, lezzet topu, levrek külbastı, kalkan tandır, panna cotta ve tüm tatlılarımız.”

 

“Lüfer, kalkan, kırlangıç, dil, pisi balığı kış sezonunun öne çıkan balıkları”

 

Balık pişirme tekniklerine yönelik ise Şahin’in paylaşımları şöyle oluyor: “Deniz ürünleri pişirmenin en önemli özelliği balığın kendi buharı ile taş fırın ve kısık ateşte kendi suyu ile beraber tamamlayıcısı fırında patates, misket soğanlarla beraber sağlıklı pişirilmesi. Kömür ateşinde ızgara da balığın özelliğini kaybetmeden gerçekleştirilen bir pişirme tekniği. Balığın tamamlayıcısı olan ege otları ile lezzeti en üst noktaya taşınacaktır.”

 

“Lezzetlerimizi yurt dışına taşımak istiyoruz”

 

Son olarak Calipso Fish için gelecek planlarını sorduğumuzda Kaçar, bizlerle şu bilgileri paylaşıyor: “Calipso Fish’in standart bir deniz ürünleri restoranı olması yerine yenilikçi, misafirlerimizin evi olarak gördüğü anlayışımızı İstanbul da Avrupa Yakası ve Ege sahillerinde de planladığımız yeni lokasyonlarımızda misafirlerimizle buluşturmak ana hedefimiz. Bunun dışında yurt dışından gelen talepler de ekibimizle beraber değerlendirilmekte olup yakın zaman içinde lezzetlerimizi yurt dışına taşımak istiyoruz.”

Hasan Akdoğan Dünya Gazetesi Calipso Fish
bottom of page