top of page

0216 489 28 58 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
Hasan Akdoğan Dünya Gazetesi Calipso Fish
Dünya Gazetesi Calipso Fish haberi

Hasan Akdoğan / DÜNYA GAZETESİ

TÜRKİYE’DE DE OSCAR’LAR SAHİPLERİNİ BULUYOR

08 Mart 2018

Sayın okurlar bu hafta, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından bu yıl 90'ıncı kez düzenlenen Oscar Ödülleri Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda sahiplerini buldu.

 

Sunuculuğunu Jimmy Kimmel'ın üstlendiği törende 13 dalda aday olan Shape Of Water (Suyun Sesi) en iyi film ve yönetmen de dahil dört dalda ödülü kazandı. En iyi erkek oyuncu ödülü Gary Oldman'ın, en iyi kadın oyuncu ödülü de Frances McDormand'ın oldu.

 

Bu haberi takip edenlerin sayısının çokça olduğu biliniyor ama geçen ay Türkiye’de  Gastronominin Oscar’ı  olarak adlandırılan ve dokuz dalda dağıtılan ödüllerden de söz etmesek olmaz. Üstelik gelenekselleşmiş bir yapı da söz konusudur.

 

Bu yıl 17. Gecce Mekan Ödülleri, Vazgeçilmez Lezzetler, Anadolu’dan En İyiler, Dünya’dan En İyiler gibi 9 dalda verildi. 

 

Sanat ve cemiyet dünyasından seçkin isimlerin katılımı ile Gül-Kenan Erçetingöz önderliğinde Hilton Bomonti de gerçekleştirilen törende, Vazgeçilmez Lezzetler dalında ödüle layık görülenler arasında Küçük Yalı’daki Calipso Fish Gastronominin Oscarı olan bu ödüle üst üste ikinci kez layık görüldü.

 

Mekan Sahibi Ziya ve Veli beylerin de teyit ettiği gibi, misafirlerinin memnuniyeti, deneyimli kadro, zengin ve taze soğuk ve sıcak mezeler, balıkları, özel soslu deniz kabukluları, specialler, tatlı ve içecek menüsü, sunum gibi çok sayıdaki kriter gözönünde bulundurularak gizli veya açık testler yoluyla bu ödüller layıkıyla alacak mekanlara veriliyor.

 

Anlaşılan o ki; yıllardır yapılagelen bu ödül töreni “Dünya’da En İyiler” kategorisini de ele aldığına göre, geniş bir açılım hedefleniyor. Bu tür ödüllerin tanıtıma katkısı dikkate alındığında, turist çekme ve döviz kazanma açısından Devlet desteklerinin de konuşulmasının önemini burada belirtmek isterim.

Hasan Akdoğan Dünya Gazetesi Calipso Fish
bottom of page